KONST / Litografier / Färglitografi 15837295
nr 1583 7295
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Signerad, numrerad 24/40. Färglitografi, bildmått: 37x28 cm, yttermått inklusive ram: 51x40 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
måndag 4 december 2023
kl 18:24:25
100 kr
450 kr
500 kr
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren